Poradniki
Informator PFRON: droga do zatrudnienia
piątek, Listopad 30, 2018 - 12:56

Zgodnie ze Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju głównym problemem polskiego rynku pracy są niewykorzystane zasoby pracy, zwłaszcza wśród grup najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne, w tym niepełnosprawnych.

Poradnik studenta. Rozwijaj karierę już na studiach
Poradnik studenta. Rozwijaj karierę już na studiach
wtorek, Listopad 27, 2018 - 10:41

Dzisiejszy rynek pracy jest coraz bardziej otwarty na pracowników z niepełnosprawnością. Jednak jego realia są dość specyficzne – z jednej strony pracodawcy mają problem ze znalezieniem kompetentnych osób z konkretnymi umiejętnościami. Z drugiej – świeżo upieczeni absolwenci uczelni dostają lekcję pokory, bo praca szuka człowieka, ale z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem.

Poradnik podatnika: 15 pytań o ulgę rehabilitacyjną
Poradnik podatnika: 15 pytań o ulgę rehabilitacyjną
wtorek, Styczeń 31, 2017 - 22:42

Na przełomie roku, gdy zbliża się czas wypełniania PIT, do Centrum Integracja i naszej redakcji trafia wiele pytań dotyczących ulgi rehabilitacyjnej. Przedstawiamy 15 odpowiedzi na najczęstsze z nich. Sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić.

Informator ZUS: zasiłek macierzyński
Informator ZUS: zasiłek macierzyński
środa, Styczeń 25, 2017 - 13:10

Od stycznia 2016 r. mama przez rok może zostać ze swoim nowonarodzonym dzieckiem w domu. Każda kobieta, która jest objęta ubezpieczeniem chorobowym na podstawie umowy o pracę, ma prawo do zasiłku macierzyńskiego wypłacanego w czasie urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego.

Poradnik seniora: oszczędzanie na emeryturze
Poradnik seniora: oszczędzanie na emeryturze
czwartek, Listopad 17, 2016 - 11:24

Pani Helena (77 lat, mieszka sama, jej niesprawność wynika z wieku) starannie planuje zakupy. Ma stałe miesięczne wydatki na jedzenie, leki i czynsz. Lubi się też elegancko ubrać, uczesać, pójść do teatru, odwiedzić przyjaciół. Zanim wyda złotówkę, sprawdza, gdzie może zaoszczędzić. Podpowiada więc, jak to zrobić.

Informator ZUS: zawieszenie/ zmniejszenie renty
Informator ZUS: zawieszenie/ zmniejszenie renty
środa, Październik 12, 2016 - 21:56

W przypadku gdy osoba uprawniona do renty z tytułu niezdolności do pracy osiąga przychód z działalności objętej obowiązkowo ubezpieczeniami społecznymi, może mieć on wpływ na wysokość świadczenia. Może spowodować zawieszenie albo zmniejszenie renty.

Informator ZUS: do urzędu przez komputer
Informator ZUS: do urzędu przez komputer
poniedziałek, Sierpień 8, 2016 - 14:37

Ponad 1,4 mln użytkowników i 9 mln wniosków złożonych online. Polacy coraz chętniej załatwiają sprawy w ZUS przez internet.

Co daje znaczny stopień?
Co daje znaczny stopień?
środa, Lipiec 20, 2016 - 14:31

Moja żona przebyła chorobę nowotworową. Powiedziano nam, że jeśli dostanie orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, to będą jej przysługiwały jakieś ulgi i uprawnienia. Po komisji żona dostała stopień znaczny, jednak w instytucji, w której odbieraliśmy orzeczenie, nikt nie umiał nam powiedzieć, z jakich ulg może korzystać”.

Informator ZUS - Elektroniczne zwolnienia lekarskie
Informator ZUS - Elektroniczne zwolnienia lekarskie
wtorek, Czerwiec 21, 2016 - 00:05

Od stycznia 2016 roku lekarz może wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie, nazywane e-ZLA . Dotychczasowa papierowa forma zwolnień może być również stosowana do końca 2017 roku.

Informator ZUS - Uprawnienia pracownicze
Informator ZUS - Uprawnienia pracownicze
środa, Kwiecień 6, 2016 - 11:08

Dodatkowe uprawnienia pracownicze osób niepełnosprawnych zostały uregulowane w rozdziale 4 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r., nr 127, poz. 721 z późn. zm.), a także w rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.

Strony

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.