Informator ZUS: do urzędu przez komputer
Niepelnosprawni.pl
8 Sierpień, 2016 - 14:37

Ponad 1,4 mln użytkowników i 9 mln wniosków złożonych online. Polacy coraz chętniej załatwiają sprawy w ZUS przez internet.

Informator ZUS: do urzędu przez komputer
Niepelnosprawni.pl
REKLAMA
.

Pierwszy polski e-urząd

PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) umożliwia dostęp do danych gromadzonych przez ZUS oraz usług świadczonych przez Zakład. Portal jest dostępny poprzez internet (www.zus.pl). ZUS za pośrednictwem PUE świadczy usługi elektroniczne ogólnodostępne oraz spersonalizowane, czyli przeznaczone dla klientów posiadających swój profil na portalu.

Na PUE istnieje też możliwość:

zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi e-mailem,
prowadzenia rozmowy tekstowej online, czyli czatu z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej,
prowadzenia rozmowy z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej za pośrednictwem Skype’a,
skorzystania z wiedzy „Wirtualnego Doradcy” – awatara, który po wpisaniu pytania udziela odpowiedzi.
Korzyści z założenia profilu na PUE ZUS

Osobom, które mają swój profil, PUE zapewnia całodobowy dostęp do informacji na ich koncie w ZUS, daje możliwość przesyłania drogą elektroniczną dokumentów oraz różnych pism i wniosków. Można też umówić się na wizytę w ZUS.

Założenie profilu jest bardzo proste i nie zabiera wiele czasu. Można to zrobić w dwóch krokach. Najpierw należy się zarejestrować. Otrzymuje się login i wybiera hasło do swojego profilu PUE.

 

Więcej w Portalu Niepelnosprawni.pl

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.