Powiat Turecki

Nie żyje Aleksandra Zwolińska. Przegrała walkę z chorobą

Rok temu Aleksandra Zwolińska, młoda kobieta, mama malutkiej Marcelinki stanęła do walki o życie. Wspierały ją w tym setki osób, pomagając zbierać środki potrzebne na leczenie. Niestety dziś dotarła do nas smutna wiadomość. Ola odeszła w niedzielę, 31 października.

Rok temu Aleksandra, mieszkanka gminy Malanów, zamiast spędzać czas z najbliższymi musiała podjąć walkę z trudnym przeciwnikiem. Diagnoza lekarzy była przerażająca – glejak wielopostaciowy (nowotwór złośliwy mózgu). Guz o wielkości około 8 cm położony na dwóch półkulach mózgu był nieoperacyjny i niemożliwy do usunięcia. Najpierw podjęto leczenie w Polsce – chemioterapię i radioterapię. Szansą była immunoterapia w Niemczech, metoda niekonwencjonalna, ale bardzo skuteczna w przypadku takich glejaków. Ta metoda jest też niestety bardzo kosztowna, więc bliscy, przyjaciele i mieszkańcy gminy Malanów oraz całego powiatu tureckiego ruszyli z pomocą.

Były zbiórki, kiermasze i płynące z każdej strony ogromne wsparcie. Ola postanowiła nie poddawać się. Niestety, przeciwnik okazał się silniejszy.

Bliscy Aleksandy dziękują za okazane wsparcie, pomoc, która pozwala na prowadzenie leczenia i wspólną walkę.