Miasto Turek

NOWA STREFA AKTYWNOŚCI

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej, obok wodnego placu zabaw powstała nowa strefa aktywności dla mieszkańców. To miejsce, z którego będą mogli skorzystać dorośli, dzieci i osoby niepełnosprawne.

Nowa, otwarta strefa aktywności na terenie OSiR, składa się z placu zabaw, siłowni plenerowej fitness oraz części rekreacyjnej ze stolikiem do gier planszowych. W części placu zabaw są dwie całkiem nowe atrakcje. To zjazd linowy, czyli popularna tyrolka, o długości ok. 30 m, oraz huśtawka, z której mogą skorzystać osoby niepełnosprawne. Ponadto dzieciaki mogą tutaj szaleć na trzech kolorowych zestawach zabawowych o różnej wielkości, w tym ze zjeżdżalnią, na karuzeli krzyżowej, dwuosobowym bujaku – samochodzie, innych huśtawkach wahadłowych i bujakach oraz drabince.

Tuż przy placu zabaw powstała siłownia plenerowa. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla rodziców, którzy mogą poćwiczyć podczas gdy ich dzieci bawią się obok. Siłownia składa się z: prasy nożnej, drabinki, podciągu nóg – poręczy równoległej, wahadła, wioślarza i biegacza. W cieniu drzew zaś zamontowany został duży stół do gier planszowych (chińczyk i szachy) z ławkami.

Teren otwartej strefy aktywności jest oświetlony i monitorowany. Inwestycja kosztowała ok. 170 tys. zł.