Miasto Turek

DZIEL SIĘ I CZĘSTUJ! PIERWSZA JADŁODZIELNIA W TURKU JUŻ DZIAŁA

Od dzisiaj, tj. 16 grudnia 2021 roku, zaczyna funkcjonować w Turku jadłodzielnia. Jest to miejsce darmowej wymiany żywności, gdzie każdy może przynieść różne produkty spożywcze oraz poczęstować się tymi, które zostały tam umieszczone.

Jadłodzielnia powstała  dzięki współpracy Samorządu Miasta Turku i MOPS w Turku z Fundacją CHOPS – Chrześcijańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. Znajduje się przy Miejskim Domu Kultury (od ulicy A. Mickiewicza). Składa się z lodówki i szafek na produkty spożywcze. Działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Opiekują się nią wolontariusze fundacji CHOPS, którzy codziennie będą porządkować jedzenie i dbać o porządek w tym miejscu. Fundacja razem z firmą Winiary w miarę potrzeb będzie uzupełniać zawartość jadłodzielni. Dodatkowo chęć zaopatrywania półek i lodówki zadeklarowały lokalne firmy tj. PSS Społem oraz Mleczarnia Turek.

Produkty spożywcze, które trafią do jadłodzielni muszą być oryginalnie i szczelnie zapakowane. Można także przynosić warzywa, owoce, konserwy oraz oryginalne przetwory w hermetycznie zamkniętych słoikach. Nie należy natomiast przynosić żadnego rodzaju surowego mięsa, otwartych puszek, słoików oraz produktów, które przekroczyły termin przydatności do spożycia i mają oznaki popsucia. W jadłodzielni nie należy pozostawiać wyrobów własnych np. ciast, zup czy sałatek.

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby, które chcą podzielić się jedzeniem lub się nim poczęstować do korzystania z uruchomionej jadłodzielni.