Wiadomości
WSA w Poznaniu: można pobierać świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad matką
WSA w Poznaniu: można pobierać świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad matką
piątek, Grudzień 7, 2018 - 14:19

Opiekunka osoby z niepełnosprawnością ma prawo do zamiany specjalnego zasiłku opiekuńczego (620 zł) na świadczenie pielęgnacyjne (1477 zł). Tak wynika z wyroku  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA). W sprawę zaangażowany był Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO).

Uchodźcy z Czeczenii będą świadczyć opiekę wytchnieniową. Potrzebujący wsparcia proszeni o kontakt
Uchodźcy z Czeczenii będą świadczyć opiekę wytchnieniową. Potrzebujący wsparcia proszeni o kontakt
wtorek, Listopad 20, 2018 - 13:43

„Szukamy osób, które potrzebują pomocy w opiece nad osobami zależnymi (dzieckiem, seniorem, osobą chorą lub z niepełnosprawnością) i mają w sobie wystarczająco dużo odwagi i otwartości, żeby poprosić o tę pomoc czeczeńską mamę, odwdzięczając się jej w sposób, jaki wspólnie znajdziemy” – czytamy na stronie Dbalni, inicjatywy społecznej, której celem jest pomoc dwóm grupom szczególnie narażonym n

Nowe porozumienie w Europie ws. przepisów dotyczących osób z niepełnosprawnością
piątek, Listopad 9, 2018 - 13:14

Parlament Europejski i kraje unijne osiągnęły w czwartek, 8 listopada, wstępne porozumienie w sprawie propozycji nowych przepisów, które mają sprawić, że wiele usług i produktów codziennego użytku będzie łatwiej dostępnych dla osób z niepełnosprawnością.

Wybory bez barier 2018: jaką pomoc otrzymasz dniu głosowania?
piątek, Październik 19, 2018 - 17:14

Już 21 października głosujemy w wyborach samorządowych. Dla tych, którzy nie złożyli wniosku o skorzystanie z pomocy pełnomocnika lub o możliwość głosowania korespondencyjnego – przygotowaliśmy listę udogodnień, z których można skorzystać w lokalu wyborczym.

Ostatnie pożegnanie Piotra Pawłowskiego
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 18:12
Akademia Samodzielności. Trening niezależnego życia i pomoc opiekunom
piątek, Wrzesień 14, 2018 - 15:21

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu realizuje projekt „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”. Jego celem jest zwiększenie samodzielności i samoobsługi 72 osób z niepełnosprawnością oraz poprawa dostępu do usług opiekuńczych i asystenckich dla 45 opiekunów faktycznych.

Jeden skok do wody zmienił wszystko
Jeden skok do wody zmienił wszystko
wtorek, Lipiec 24, 2018 - 17:42

Chodź od tego nie przemyślanego skoku,  który zmienił całe jego  życie dzisiaj mija dokładnie 18 lat, to wspomnienia tego dnia są nadal żywe. 

Inny punkt widzenia. Zawalczyć o siebie
środa, Lipiec 4, 2018 - 15:51

Zarówno niepełnosprawność wrodzona, jak i nabyta np. wskutek wypadku, jest dużym szokiem dla rodziny. Zorientowanie się, na czym polega skuteczna pomoc, to długotrwały, bolesny proces, przez który nie wszystkim udaje się przejść. Niektórzy rodzice do końca pozostają nadopiekuńczy.

Jest taki rak, co atakuje tylko maluchy. Julek z Turku walczy i prosi o pomoc
piątek, Marzec 9, 2018 - 09:36

Jak podaje Wirtualna Polska Julian Komajda ma 3 latka, od roku walczy o życie z nowotworem. Wraz z Julkiem walczą jego rodzice. Chłopiec ma szczęście. Zdaniem Bartosza, taty chłopca, oddziały onkologiczne to miejsca, w których obecność ojca to wyjątek. Wielu z nich na hasło "choroba" zwyczajnie ucieka. Inni pieniądze z fundacji przepijają i wydają na przyjemności.

Jak zostać radnym? 10 kroków do wyborczego sukcesu
Jak zostać radnym? 10 kroków do wyborczego sukcesu
poniedziałek, Styczeń 29, 2018 - 15:28

Na jesieni wybory samorządowe. Wybieramy tych, którzy przez najbliższe lata będą zmieniać lokalną rzeczywistość. Może warto samemu podjąć wyzwanie i kandydować? Poznaj 10 rad, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na wyborczy sukces.

Strony

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.