Region
Władysławów: Sukces Michała Mateli na XIX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych
Władysławów: Sukces Michała Mateli na XIX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych
piątek, Grudzień 7, 2018 - 14:15

Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa, odpowiadając na zaproszenie głównego organizatora XIX Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Stowarzyszenia NEURON z Dąbrowy Górniczej, wyruszyło 28 listopada 2018r. z dziesięcioosobową grupą osób niepełnosprawnych z powiatu tureckiego na Śląsk, aby tam wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

JYSK! PRZEPRASZA niepełnosprawnych mieszkańców Turku
środa, Lipiec 18, 2018 - 17:49

Nasza akcja #dostępnoscminus przynosi pierwsze pozytywne rezultaty. Dzięki nadesłanemu zdjęciu Czytelnika, firma JYSK odblokowała miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością przy Centrum handlowym Karuzela w Turku.

Turek bez barier czy II Integracyjny Bieg z Przeszkodami TurMageddon
sobota, Czerwiec 23, 2018 - 16:11

Po raz drugi w naszym mieście odbył się integracyjny bieg z przeszkodami osób niepełnosprawnych, TurMageddon. Jest to bieg, w którym osoby niepełnosprawne przy pomocy swoich asystentów pokonują wyznaczoną trasę, na której znajdują się przeszkody, z którymi nie jedna w pełni sprawna osoba by miała problem.

Miłośnicy piłki siatkowej zagrali dla Arka
Miłośnicy piłki siatkowej zagrali dla Arka
niedziela, Kwiecień 15, 2018 - 12:49

Za nami Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Tym razem miłośnicy sportu zagrali dla Arka. Chętnych, by pomóc było wielu. Akcji towarzyszyła wspaniała atmosfera i nie ważne było kto wygra. Liczył się jedynie szczytny cel.

Udało się zebrać pieniądze dla Julka! Dziękujemy!
czwartek, Marzec 15, 2018 - 15:24

Warto wierzyć w ludzi! Wspólnymi siłami udało się zebrać potrzebną sumę pieniędzy dla Juliana Komajdy. Pieniądze mogą uratować chłopcu życie! Trzymamy kciuki!

Władysławów: Jaś może pokonać chorobę. Liczymy na Was!
piątek, Marzec 9, 2018 - 15:53

Patrząc na Jasia, nie widać złotych loków ani błękitnych oczu, tylko ból! Mała buzia wykrzywiona jest w cierpieniu, bo zdeformował ją naczyniak – nowotwór, przez którego dzieciństwo tego chłopca stało się piekłem… Ogromna narośl sprawia, że Jaś nie widzi na jedno oczko, utrudnia mu połykanie, mówienie, mimikę, uśmiech. Jedyny ratunek to operacja!

Julek ma szansę, by żyć.
Julek ma szansę, by żyć. Pomożecie? Wierzymy, że tak!
piątek, Marzec 9, 2018 - 09:25

Julian Komajda ma 3 latka. Od roku walczy o życie z nowotworem. Rodzice chłopca robią wszystko, by go ocalić. Pomóc może każdy z nas. Wystarczą chęci i zaangażowanie. Aby przeprowadzić kolejną terapię, która może uratować życie chłopca potrzeba ponad 800 tys.zł. Pomożecie? Wierzymy, że tak.

Aktywny samorząd” w 2018 roku
Aktywny samorząd” w 2018 roku
wtorek, luty 6, 2018 - 22:07

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe, obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

Niech żyje bal w Miejskim Domu Kultury
Niech żyje bal w Miejskim Domu Kultury
poniedziałek, Styczeń 29, 2018 - 15:18

Wiele prawdziwej radości doświadczyli dzisiaj, tj. 28 stycznia uczestnicy Balu Karnawałowego Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Turku. Uczestnicy zabawy podzielili się z innymi wielkimi pozytywnymi emocjami i ogromem uśmiechów.

Pomóż Karolinie zwalczyć chorobę
poniedziałek, Styczeń 22, 2018 - 13:43

Karolina Budziak od wielu lat choruję na Stwardnienie Rozsiane (SM). Jest to jedna z najczęściej występujących, nieuleczalnych chorób układu nerwowego.

Strony

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.