Turek miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych mieszkańców?
TurekBezBarier.pl
27 Maj, 2016 - 01:07

O tym czy niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta mogą w pełni korzystać z uroków naszego miasta, rozmawiano  podczas  ostatniego  posiedzenia Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miejskiej Turku.

Turek miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych mieszkańców?
iTurek.net
REKLAMA
.

W środowe popołudnie 25 maja br. w  Muzeum im. Józefa MEHOFFERA, oprócz komisji pod przewodnictwem Pani Elżbiety Niespodzińskiej zebrali się przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu naszego miasta jak i powiatu, wraz z Burmistrzem Miasta Turku Romualdem Antosikiem i  wiceburmistrzem Panem Jerzym Kurzawą, oraz osoby niepełnosprawne by rozmawiać  o problemach osób niepełnosprawnych w naszym mieście.

 

Zaproszeni goście z poszczególnych instytucji przedstawili w jaki sposób mogą pomóc i pomagająą osobą niepełnosprawnym , a obecne osoby niepełnosprawne przedstawiły członkom komisji swoje problemy z jakim napotykają w korzystaniu z miejskiej infrastruktury.

 

Jak podkreślał  Burmistrz Antosik los niepełnosprawnych mieszkańców naszego Miasta nie jest mu obojętny i jak obiecał dołoży wszelkich starań w miarę swoich możliwości by im pomóc.
Na zakończenie posiedzenia komisja jednogłośnie przyjęła dwa wnioski w których zwróciła się do Burmistrza Miasta, o powołanie zespołu do spraw osób niepełnosprawnych, który ma pomagać Komisji  Zdrowie w likwidacji Barier  w naszym mieście, również na stronie  Urzędu Miasta ma  się pojawić informacja dla osób niepełnosprawnych z adresami instytucji w których mogą szukać pomocy.

 

Rakcja naszego portalu  bardzo dziękuję zarówno organizatorom  spotkania zwłaszcza  radnym , Burmistrzowi Antosikowi i Burmistrzowi Kurzawie ,oraz wszystkim gościa który tego dnia przybili na spotkanie.  Mamy nadzieję że to dopiero początek takich spotkań  w rozwiązywaniu codziennych problemów naszej małej niepełnosprawnej społeczności.
 

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.