Matura 2016: kampania Integracji na egzaminie ustnym z języka polskiego
Niepelnosprawni.pl
11 Maj, 2016 - 13:35

Po prawie 22 latach działalności Integracji, jedna z naszych kampanii społecznych pn. „Płytka wyobraźnia to kalectwo” pojawiła się wśród tematów na tegorocznej maturze ustnej z języka polskiego.

Matura 2016: kampania Integracji na egzaminie ustnym z języka polskiego
Niepelnosprawni.pl
REKLAMA
.

Drugi dzień egzaminu maturalnego w formie ustnej z języka polskiego, wtorek 10 maja. Uczniowie losują pytanie, na które muszą się obszernie wypowiedzieć. Nie wszystkie zagadnienia są jednak znane abiturientom. Jak zauważyli maturzyści, niektóre pytania się powtarzają, dlatego portal DziennikLodzki.pl opublikował listę tematów, na które mogą przygotować się uczniowie zdający maturę ustną z języka polskiego w następnych dniach.

Wśród 36 pytań, pod numerem 17 znalazła się kampania społeczna Integracja pn. „Płytka wyobraźnia to kalectwo”. Temat maturalny brzmi: „Teksty kultury jako narzędzie wypowiedzi użytecznej społecznie. Omów zagadnienie, odwołując się do załączonego plakatu oraz wybranych utworów literackich.”

 

Więcej na portalu Niepelnosprawni.pl

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.