Uchodźcy z Czeczenii będą świadczyć opiekę wytchnieniową. Potrzebujący wsparcia proszeni o kontakt
Niepelnosprawni.pl
Mateusz Różański
20 Listopad, 2018 - 13:43

„Szukamy osób, które potrzebują pomocy w opiece nad osobami zależnymi (dzieckiem, seniorem, osobą chorą lub z niepełnosprawnością) i mają w sobie wystarczająco dużo odwagi i otwartości, żeby poprosić o tę pomoc czeczeńską mamę, odwdzięczając się jej w sposób, jaki wspólnie znajdziemy” – czytamy na stronie Dbalni, inicjatywy społecznej, której celem jest pomoc dwóm grupom szczególnie narażonym na wykluczenie – czeczeńskim uchodźcom i polskim opiekunom osób niesamodzielnych.

Uchodźcy z Czeczenii będą świadczyć opiekę wytchnieniową. Potrzebujący wsparcia proszeni o kontakt
sxc.hu
REKLAMA
.

Tamara, Heda, Petimat, Madina, Zhovrat, Milana, Zaira, Valid, Idris i Marina – to dziesięcioro uchodźczyń i uchodźców z Czeczenii, którzy gotowi są pomóc w opiece nas osobami niesamodzielnymi, ale też wykonać prace domowe, przygotować obiad, a nawet zająć się domowym zwierzątkiem. Wszystko to niekomercyjnie, ale na zasadzie wzajemnego wsparcia.

Pomoc wzajemna


„Dbalnia zakłada wzajemność, od osób odciążanych w opiece nad bliskimi oczekujemy jakiejś formy odwdzięczenia się za nią opiekunkom, pomocy w zaspokojeniu ich potrzeb, niekoniecznie materialnych” – czytamy na stronie inicjatywy Dbalnia.

Jej pomysłodawczynie, związane z inicjatywą pomocy czeczeńskim uchodźcom „Dzieci z Dworca Brześć” podkreślają, że znają dobrze każdą opiekunkę i z każdą z nich przeprowadziły indywidualne wywiady, takie same, jakie będą przeprowadzać z rodzinami zgłaszającymi chęć skorzystania ze wsparcia opiekunek.

„Zorganizujemy im zapoznawcze spotkania w niezobowiązującej atmosferze, pomożemy się porozumieć co do warunków współpracy, będziemy towarzyszyć przy pierwszych wizytach i w każdym momencie będziemy pod telefonem, gotowe na natychmiastowe wsparcie” – czytamy na stronie Dbalni.

 

Więcej w Portalu Niepełnosprawni.pl

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.