Uchodźcy z Czeczenii będą świadczyć opiekę wytchnieniową. Potrzebujący wsparcia proszeni o kontakt
Uchodźcy z Czeczenii będą świadczyć opiekę wytchnieniową. Potrzebujący wsparcia proszeni o kontakt
sxc.hu

„Szukamy osób, które potrzebują pomocy w opiece nad osobami zależnymi (dzieckiem, seniorem, osobą chorą lub z niepełnosprawnością) i mają w sobie wystarczająco dużo odwagi i otwartości, żeby poprosić o tę pomoc czeczeńską mamę, odwdzięczając się jej w sposób, jaki wspólnie znajdziemy” – czytamy na stronie Dbalni, inicjatywy społecznej, której celem jest pomoc dwóm grupom szczególnie narażonym na wykluczenie – czeczeńskim uchodźcom i polskim opiekunom osób niesamodzielnych.

Tags: 

Tamara, Heda, Petimat, Madina, Zhovrat, Milana, Zaira, Valid, Idris i Marina – to dziesięcioro uchodźczyń i uchodźców z Czeczenii, którzy gotowi są pomóc w opiece nas osobami niesamodzielnymi, ale też wykonać prace domowe, przygotować obiad, a nawet zająć się domowym zwierzątkiem. Wszystko to niekomercyjnie, ale na zasadzie wzajemnego wsparcia.

Pomoc wzajemna


„Dbalnia zakłada wzajemność, od osób odciążanych w opiece nad bliskimi oczekujemy jakiejś formy odwdzięczenia się za nią opiekunkom, pomocy w zaspokojeniu ich potrzeb, niekoniecznie materialnych” – czytamy na stronie inicjatywy Dbalnia.

Jej pomysłodawczynie, związane z inicjatywą pomocy czeczeńskim uchodźcom „Dzieci z Dworca Brześć” podkreślają, że znają dobrze każdą opiekunkę i z każdą z nich przeprowadziły indywidualne wywiady, takie same, jakie będą przeprowadzać z rodzinami zgłaszającymi chęć skorzystania ze wsparcia opiekunek.

„Zorganizujemy im zapoznawcze spotkania w niezobowiązującej atmosferze, pomożemy się porozumieć co do warunków współpracy, będziemy towarzyszyć przy pierwszych wizytach i w każdym momencie będziemy pod telefonem, gotowe na natychmiastowe wsparcie” – czytamy na stronie Dbalni.

 

 

 
 
 
 
 
© 2014 - 2021  Wszystkie prawa zastrzeżone.  Grupa Emediaweb.pl