Akademia Samodzielności. Trening niezależnego życia i pomoc opiekunom
inf. pras.
inf. prasowa
14 Wrzesień, 2018 - 15:21

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu realizuje projekt „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”. Jego celem jest zwiększenie samodzielności i samoobsługi 72 osób z niepełnosprawnością oraz poprawa dostępu do usług opiekuńczych i asystenckich dla 45 opiekunów faktycznych.

REKLAMA
.

Projekt odpowiada na problemy osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów, takie jak: niska aktywność społeczna, niewystarczający dostęp do usług opiekuńczych i asystenckich w społeczności lokalnej. Wśród realizowanych zadań warto wymienić między innymi treningi funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w codziennym życiu, doskonalenie umiejętności interpersonalnych, rozwiązywania problemów i spędzania czasu wolnego czy też zajęcia warsztatowe ze specjalistami z różnych dziedzin (m. in. prawnik, mediator, seksuolog) dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów.

Udział w projekcie zakłada 15-tygodniowy, nieodpłatny pobyt w mieszkaniu wspomaganym pod okiem asystenta osobistego i instruktora niezależnego życia. W projekcie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane dorosłe osoby z niepełnosprawnością z Wielkopolski. Oprócz tego, zajęcia i wsparcie dla opiekunów faktycznych pozwalają im lepiej radzić sobie w codziennych sytuacjach. Projekt trwa do lutego 2021 roku i można się do niego zgłaszać cały czas!

 

Więcej w Portalu Niepelnosprawni.pl

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.