W parlamencie znów o tzw. 400+ dla pobierających zasiłek pielęgnacyjny
Niepelnosprawni.pl
br
8 Grudzień, 2017 - 22:53

Sejmowa Komisja ds. Petycji podjęła 7 grudnia 2017 r. decyzję o wystąpieniu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ws. petycji, której autor żąda podjęcia inicjatywy ustawodawczej w kierunku przyznania dodatku z tytułu niepełnosprawności w wysokości 402,72 zł dla osób pobierających zasiłek pielęgnacyjny.

W parlamencie znów o tzw. 400+ dla pobierających zasiłek pielęgnacyjny
A. Witecka
REKLAMA
.

„Osoby niepełnosprawne muszą być równo traktowane tak, jak w przypadku osób represjonowanych w PRL-u, pobierających comiesięczne świadczenie w wysokości 402,72 zł bez względu na dochód, także i oni mają prawo do dodatkowego miesięcznego świadczenia tzw. 400+” – pisze autor petycji.

Swoje żądanie argumentuje on zwiększonymi wydatkami na życie osób z niepełnosprawnością oraz zasadą równości i niedyskryminacji wynikającymi z Konstytucji RP.

Decyzja o wysokości zasiłku – w przyszłym roku


- Rekomenduję zwrócenie się z dezyderatem w tej sprawie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – podsumował poseł Robert Warwas (PiS).

Przedstawicielka resortu rodziny zwróciła uwagę, że w tej sytuacji nie może być mowy o dyskryminacji.

Więcej w Portalu Niepelnosprawni.pl

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.