Turek Online

 
 
 
 

Ankieta

Turek miastem bez barier?
Tak
64%
Nie
27%
Nie wiem
9%
Razem głosów: 110

Pogoda

Miłośnicy "Pieczonego ziemniaka" wyruszyli w podróż mimo deszczu

Zła aura nie przeszkodziła miłośnikom przygód wyruszyć na IV Rajd Pieczonego Ziemniaka. Pieszo, na rowerach i na koniach chętni wyruszyli w kolejną już podróż. Mimo pogody nastroje dopisały, a uśmiechy towarzyszyły wszystkim od samego początku.

Miłośnicy "Pieczonego ziemniaka" wyruszyli w podróż mimo deszczu
iTurek.net

Organizatorami rajdu byli Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Gmina Turek, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Klub Turystyki Jeździeckiej PTTK "„Ranczo Dwa Edeny, Szkoła Podstawowa w Galewie oraz ZSP w Słodkowie.


Uczestnicy rajdu wyruszyli w niedzielę, 8 października. Organizatorzy przygotowali 6 tras.


Pierwsza- piesza terenowo/ szkolna miała długość 7,5 km. Druga o długości 4 km była przeznaczona dla rodzin i dostosowana do wózków i osób niepełnosprawnych. Trzecia dla rodzin i młodszych dzieci, rowerowa miała długość 17 km. Dla szkół przygotowano trasę rowerową o długości 28 km. Zaawansowani sprawdzili swe siły na rowerach przemierzają 44 km. Koniarze wyruszyli pod kierownictwem Danuty Janiak.

Rzecz jasna po drodze było wiele niespodzianek, w tym pokaz pierwszej pomocy oraz poczęstunek na który czekali wszyscy strudzeni uczestnicy rajdu.  

 

iTurek.net

Podobne Artykuły

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
 
 
©    2017    Grupa EmediaWeb   Wszystkie prawa zastrzeżone
Ralizacja T.M