Miłośnicy "Pieczonego ziemniaka" wyruszyli w podróż mimo deszczu
iTurek.net
9 Październik, 2017 - 17:34

Zła aura nie przeszkodziła miłośnikom przygód wyruszyć na IV Rajd Pieczonego Ziemniaka. Pieszo, na rowerach i na koniach chętni wyruszyli w kolejną już podróż. Mimo pogody nastroje dopisały, a uśmiechy towarzyszyły wszystkim od samego początku.

Miłośnicy "Pieczonego ziemniaka" wyruszyli w podróż mimo deszczu
iTurek.net
REKLAMA
.

Organizatorami rajdu byli Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Gmina Turek, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Klub Turystyki Jeździeckiej PTTK "„Ranczo Dwa Edeny, Szkoła Podstawowa w Galewie oraz ZSP w Słodkowie.


Uczestnicy rajdu wyruszyli w niedzielę, 8 października. Organizatorzy przygotowali 6 tras.


Pierwsza- piesza terenowo/ szkolna miała długość 7,5 km. Druga o długości 4 km była przeznaczona dla rodzin i dostosowana do wózków i osób niepełnosprawnych. Trzecia dla rodzin i młodszych dzieci, rowerowa miała długość 17 km. Dla szkół przygotowano trasę rowerową o długości 28 km. Zaawansowani sprawdzili swe siły na rowerach przemierzają 44 km. Koniarze wyruszyli pod kierownictwem Danuty Janiak.

Rzecz jasna po drodze było wiele niespodzianek, w tym pokaz pierwszej pomocy oraz poczęstunek na który czekali wszyscy strudzeni uczestnicy rajdu.  

 

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.