I Integracyjny Bieg z Przeszkodami- Tur Mageddon sprawdzianem bez podziałów i barier
iTurek.net
iTurek
1 Październik, 2017 - 13:19

Tur- Mageddon to nie tylko inicjatywa sportowa, ale również wielka przygoda, która uczy pokory i szacunku do życia, czego bardzo często brakuje nam w życiu codziennym. Dzisiejszego dnia zniknęły wszelkie bariery polityczne i społeczne. Nad tym, aby na twarzach uczestników zawitał uśmiech pracował sztab ludzi. Udało się. Bezcenne było zobaczyć radość tych, którzy na co dzień odsuwani są od wielu aspektów społecznych. Dziś byliśmy jednością. Bez barier, podziałów, prawdziwi, z czystymi emocjami.

I Integracyjny Bieg z Przeszkodami- Tur Mageddon sprawdzianem bez podziałów i barier
iTurek.net
REKLAMA
.

Tur- Mageddon, który odbył się dzisiaj, tj. 30 września był wydarzeniem sportowo- integracyjnym. To bieg z przeszkodami w którym udział wzięły osoby z różnym stopniem niepełnosprawności. Nie było rywalizacji, była jedynie przygoda. Zwycięzcą natomiast został każdy, kto dobiegł do mety.


W Parku im. Żerminy Składkowskiej w Turku wyznaczone zostały dwie trasy. Jedna z nich przeznaczona była dla osób na wózku. Osoby te wraz z asystentami musiały pokonać 12 przeszkód. Druga trasa miała 1500m i przebiegły ją osoby samodzielnie poruszające się. Były na niej umieszczone przeszkody, które czasem trudno było przebyć. Każdy poradził sobie jednak pokonując słabości, a nawet strach. Zadziwiająco radośni i pełni emocji uczestnicy dobiegli do mety brudni i szczęśliwi. Pary startowały co 2 minuty, a przy każdych przeszkodach pomagali wolontariusze.


Bieg Tur- Mageddon zorganizowany został w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Ogólnoeuropejska kampania zrealizowana pod hasłem Be Active ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia. W Turku przez ten czas działo się naprawdę wiele.


Stowarzyszenie Kopernik Plus, które w ubiegłym roku uczestniczyło w ETS ustanawiając rekord miasta w aerobiku grupowym w tym roku pokusiło się o codzienne dostarczenie mieszkańcom naszego miasta i okolic solidnej dawki ruchu. Był Nordic Walking, Rodzinny Turniej Trójek Siatkarskich, Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej o puchar Turkowskiej Akademii Sportu, ustanowienie rekordu Polski w aerobiku grupowym. Dzisiejszy bieg był zwieńczeniem całego tygodnia i przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.


Zadbano o wszystko. O bezpieczeństwo, o poczęstunek i ciepłe napoje, a nawet o termiczne nakrycie, które przekazywano po biegu, aby nikomu nie było zimno.


Jak powiedział główny organizator i pomysłodawca inicjatywy Dariusz Piotrowski, wczoraj było ciężko a zmęczenie po całym tygodniu dało się odczuć. Po dzisiejszym biegu jednak i widoku tak szczęśliwych ludzi nie można nie zorganizować biegu za rok.


My czekamy więc na kolejny sprawdzian wytrzymałości, wrażliwości i pokory.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.