Turek Online

 
 
 
 

Ankieta

Turek miastem bez barier?
Tak
64%
Nie
27%
Nie wiem
9%
Razem głosów: 110

Pogoda

W urodziny Turku pobiegli dla Witka

Drugi dzień świętujemy urodziny naszego miasta. Już wczoraj mieliśmy okazję wysłuchać niesamowitego koncertu Krzysztofa Cugowskiego, który na scenie wystąpił z turkowskim Big Bandem. Dzisiaj, tj.22 kwietnia rozpoczęliśmy dzień na sportowo.

iTurek.net

Miłośnicy sportu spotkali się w parku im.Żerminy Składkowskiej w Turku, by pobiec w II Biegu Cursus Turcoviste. Frekwencja nie była duża, jednak każdy kto uczestniczył w biegu robił to z wielkim sercem. Kolejny raz turkowianie pobiegli dla Witka Grajkowskiego cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec porusza się na wózku, ma również problemy ze wzrokiem. Niezbędna jest mu pomoc drugiej osoby.


Po tym, jak wszyscy chętni zapisali się na bieg rozpoczęto krótką rozgrzewkę i wystartowali. Wśród sportowców znaleźli się między innymi przedstawiciele władz, instytucji, szkół oraz sportowcy.


Na turkowian z okazji urodzin miasta czeka jeszcze wiele atrakcji. Już teraz zapraszamy na koncert Chóru Nauczycielskiego i zespołu Cygański Wiatr.

Niedługo dalsze relacje z wydarzeń.

 

Foto  realcja  dostępna w portalu iTurek.net

iTurek.net

Podobne Artykuły

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
 
 
©    2017    Grupa EmediaWeb   Wszystkie prawa zastrzeżone
Ralizacja T.M