W urodziny Turku pobiegli dla Witka
iTurek.net
22 Kwiecień, 2017 - 14:02

Drugi dzień świętujemy urodziny naszego miasta. Już wczoraj mieliśmy okazję wysłuchać niesamowitego koncertu Krzysztofa Cugowskiego, który na scenie wystąpił z turkowskim Big Bandem. Dzisiaj, tj.22 kwietnia rozpoczęliśmy dzień na sportowo.

iTurek.net
REKLAMA
.

Miłośnicy sportu spotkali się w parku im.Żerminy Składkowskiej w Turku, by pobiec w II Biegu Cursus Turcoviste. Frekwencja nie była duża, jednak każdy kto uczestniczył w biegu robił to z wielkim sercem. Kolejny raz turkowianie pobiegli dla Witka Grajkowskiego cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec porusza się na wózku, ma również problemy ze wzrokiem. Niezbędna jest mu pomoc drugiej osoby.


Po tym, jak wszyscy chętni zapisali się na bieg rozpoczęto krótką rozgrzewkę i wystartowali. Wśród sportowców znaleźli się między innymi przedstawiciele władz, instytucji, szkół oraz sportowcy.


Na turkowian z okazji urodzin miasta czeka jeszcze wiele atrakcji. Już teraz zapraszamy na koncert Chóru Nauczycielskiego i zespołu Cygański Wiatr.

Niedługo dalsze relacje z wydarzeń.

 

Foto  realcja  dostępna w portalu iTurek.net

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.