Niebieski Happening, czyli obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęte
iTurek.net
31 Marzec, 2017 - 18:03

Wśród nas wiele jest osób cierpiących, potrzebujących pomocy, ale przede wszystkim zrozumienia. Każdego roku rodzą się dzieci chore na autyzm. Nie każdy z nas rozumie tę przypadłość. Aby uświadomić społeczeństwo i okazać wsparcie po raz pierwszy w Turku zorganizowano wiele wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Niebieski Happening, czyli obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęte
iTurek.net
REKLAMA
.

Właśnie dzisiaj tj. 31 marca rozpoczęły się w Turku inicjatywy związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Przez kilka dni organizatorzy będą uświadamiać społeczeństwo i przekazywać istotne informacje o tej chorobie. Wszystko po to byśmy zrozumieli i spróbowali pomóc w każdy możliwy sposób.


O godzinie 10.00 na Placu Wojska Polskiego w Turku odbył się happening, który wzruszał i przekazał wiele wartości. Udział wzięli w nim nauczyciele i wychowankowie szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu tureckiego. Obecni przekazali sobie „iskierkę”, która była symbolem integracji oraz wzajemnego zrozumienia. Oprócz tego zarówno dzieci, jak i młodzież mieli okazję wziąć udział w tańcu- przytulańcu śpiewając wspólnie piosenki i wpinając maleńskie serduszka w jedno wielkie serce. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył symboliczny kolor niebieski.


Już niebawem opiszemy dalsze wydarzenia zorganizowane przez Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.