Turek Online

 
 
 
 

Ankieta

Turek miastem bez barier?
Tak
64%
Nie
27%
Nie wiem
9%
Razem głosów: 110

Pogoda

Niebieski Happening, czyli obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęte

Wśród nas wiele jest osób cierpiących, potrzebujących pomocy, ale przede wszystkim zrozumienia. Każdego roku rodzą się dzieci chore na autyzm. Nie każdy z nas rozumie tę przypadłość. Aby uświadomić społeczeństwo i okazać wsparcie po raz pierwszy w Turku zorganizowano wiele wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Niebieski Happening, czyli obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęte
iTurek.net

Właśnie dzisiaj tj. 31 marca rozpoczęły się w Turku inicjatywy związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Przez kilka dni organizatorzy będą uświadamiać społeczeństwo i przekazywać istotne informacje o tej chorobie. Wszystko po to byśmy zrozumieli i spróbowali pomóc w każdy możliwy sposób.


O godzinie 10.00 na Placu Wojska Polskiego w Turku odbył się happening, który wzruszał i przekazał wiele wartości. Udział wzięli w nim nauczyciele i wychowankowie szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu tureckiego. Obecni przekazali sobie „iskierkę”, która była symbolem integracji oraz wzajemnego zrozumienia. Oprócz tego zarówno dzieci, jak i młodzież mieli okazję wziąć udział w tańcu- przytulańcu śpiewając wspólnie piosenki i wpinając maleńskie serduszka w jedno wielkie serce. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył symboliczny kolor niebieski.


Już niebawem opiszemy dalsze wydarzenia zorganizowane przez Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

iTurek.net

Podobne Artykuły

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
 
 
©    2017    Grupa EmediaWeb   Wszystkie prawa zastrzeżone
Ralizacja T.M