Turek Online

 
 
 
 

Ankieta

Turek miastem bez barier?
Tak
64%
Nie
27%
Nie wiem
9%
Razem głosów: 110

Pogoda

Konferencja „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”

Obchodzimy w powiecie tureckim Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby pomóc mieszkańcom zrozumieć chorobę w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych zorganizowano I Powiatową Konferencję „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”.

Konferencja „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”
iTurek.net

W piątek, 31 marca zorganizowano wyjątkową konferencję podczas której specjaliści przedstawili fakty poparte praktyką dotyczące autyzmu. Wśród nas osoby , które na co dzień borykają się z tą chorobą. Hasło „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj” stało się głównym celem dzisiejszego spotkania.


Przybyłych na konferencje gości powitała dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku Jolanta Baran.  Po krótkim wstępie mieliśmy okazję obejrzeć film „Zaczarowany świat” z udziałem uczniów z autyzmem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.


Obecni wysłuchali wykładu specjalisty w zakresie autyzmu, wykładowcy Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty w Kaliszu Sylwi Baranowskiej. Oprócz tego przed zgromadzonymi wystąpili specjaliści z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Turku Katarzyna Frącala i Anna Gradecka. Panie zaprezentowały prelekcję „Praktyczne aspekty diagnozy i terapii dziecka autystycznego- rola poradni psychologiczno- pedagogicznej”.


Już jutro dalsze wydarzenia związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

iTurek.net

Podobne Artykuły

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
 
 
©    2017    Grupa EmediaWeb   Wszystkie prawa zastrzeżone
Ralizacja T.M