Konferencja „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”
iTurek.net
31 Marzec, 2017 - 14:35

Obchodzimy w powiecie tureckim Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby pomóc mieszkańcom zrozumieć chorobę w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych zorganizowano I Powiatową Konferencję „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”.

Konferencja „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”
iTurek.net
REKLAMA
.

W piątek, 31 marca zorganizowano wyjątkową konferencję podczas której specjaliści przedstawili fakty poparte praktyką dotyczące autyzmu. Wśród nas osoby , które na co dzień borykają się z tą chorobą. Hasło „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj” stało się głównym celem dzisiejszego spotkania.


Przybyłych na konferencje gości powitała dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku Jolanta Baran.  Po krótkim wstępie mieliśmy okazję obejrzeć film „Zaczarowany świat” z udziałem uczniów z autyzmem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.


Obecni wysłuchali wykładu specjalisty w zakresie autyzmu, wykładowcy Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty w Kaliszu Sylwi Baranowskiej. Oprócz tego przed zgromadzonymi wystąpili specjaliści z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Turku Katarzyna Frącala i Anna Gradecka. Panie zaprezentowały prelekcję „Praktyczne aspekty diagnozy i terapii dziecka autystycznego- rola poradni psychologiczno- pedagogicznej”.


Już jutro dalsze wydarzenia związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.