Turek Online

 
 
 
 

Ankieta

Turek miastem bez barier?
Tak
64%
Nie
27%
Nie wiem
9%
Razem głosów: 110

Pogoda

Posłowie chcą przyznania 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością bez względu na dochód

Świadczenie wychowawcze, czyli tzw. 500 plus na pierwsze dziecko przyznawane wszystkim rodzinom, w których wychowywane jest dziecko z niepełnosprawnością, bez względu na dochód – to poselska inicjatywa nowelizacji Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Posłowie chcą przyznania 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością bez względu na dochód
Niepelnosprawni.pl

Według projektodawców, posłów Platformy Obywatelskiej, świadczenie 500 plus winno być wypłacane od urodzenia do ukończenia 18. roku życia, niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Obecnie tzw. świadczenie 500 plus przysługuje na pierwsze dziecko z niepełnosprawnością, jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 1200 zł na osobę.

Koszt relatywnie niewielki

Projektodawcy zwracają uwagę, że obecnie definicja niepełnosprawnego dziecka w Ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci nie kwalifikuje do programu dziecka z niepełnosprawnością w stopniu lekkim po ukończeniu 16. roku życia. Te dzieci byłyby więc pozbawione świadczenia wychowawczego przedwcześnie.

 

Więcej w portalu Niepelnosprawni.pl

Niepelnosprawni.pl

Podobne Artykuły

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
 
 
©    2017    Grupa EmediaWeb   Wszystkie prawa zastrzeżone
Ralizacja T.M