Mariusz Mączka z dystansem do życia i wielkim talentem
iTurek.net
17 Listopad, 2016 - 11:11

Nie trzeba być w pełni sprawnym, by tworzyć piękne rzeczy. Dowodem na to jest gość, który zawitał wczoraj, tj. 16 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku. Mimo, iż życie przyniosło mu wiele bólu i cierpienia znalazł ukojenie w malarstwie.

Mariusz Mączka z dystansem do życia i wielkim talentem
iTurek.net
REKLAMA
.

-Malarstwem zainteresowałem się po przeczytaniu pewnej książki o dziewczynie, która złamała kręgosłup w wyniku skoku do wody. Malowała ustami. Jeszcze nie przypuszczałem wtedy, że próba jej naśladowania i chęć zrobienia czegoś ze swoim życiem, zmieni je diametralnie. I od Tej niby błahostki, rozpoczęła się moja wielka przygoda z malarstwem. Na samym początku próbowałem swych sił w szkicu twarzy, pejzaży, martwej natury.

Gdy mi już to nie wystarczało, postanowiłem rzucić się na „głęboką wodę” i zająłem się malarstwem olejnym. Od pierwszych pociągnięć pędzla zrozumiałem, że ta technika pochłonie mnie bez reszty. Jestem zafascynowany malarstwem naszych Polskich Mistrzów takich jak: Kossak, Matejko, Chełmoński, Malczewski. Motywem przewodnim w Mojej twórczości są konie. Uważam, że piękno jakie ma w sobie to piękne zwierzę, jest jak najbardziej warte uwiecznienia. Dzikość, nieokiełznanie i wolność, która jest w nim, motywuje mnie do tego by doskonalić ten temat. Malarstwo odmieniło moje Życie, sprawiło, że stałem się bardziej otwarty i pewny Siebie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy nauczyli mnie czerpać z życia jak najwięcej, zarazem dawać się innym i wspierać ich w trudnych chwilach. Krótko mówiąc moja pasja tchnęła we Mnie Życie.

Do powyższej wypowiedzi gościa, który zawitał do Turku Mariusza Mączki nie trzeba dodawać nic. Dzięki niej bowiem wiemy jak wielki artysta stał się tym kim jest i doceniamy to co robi. Jego piękne prace mogliśmy podziwiać również w Miejskim Domu Kultury w Turku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i zainteresowani sztuką mieszkańcy naszego miasta. Najmłodsi zadawali bezpośrednie pytania, które nie krępowały bohatera. Na pytania o tym jak uprawia sport i jak kładzie się spać Mariusz Mączka odpowiadał bez skrępowania uśmiechając się delikatnie. Oprócz wyjątkowego talentu i uporu możemy więc pozazdrościć mu też dystansu do życia, który jakże jest potrzebny.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.