Turkowianie pływają dla Łukasza
iTurek.net
22 Październik, 2016 - 18:59

Łukasz Podgórski to uśmiechnięty i pełen optymizmu chłopiec. Ma 18 lat i chodzi do drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Byłby szczęśliwszy gdyby mógł normalnie żyć. Właśnie w tym pomagają mu turkowiania.

Turkowianie pływają dla Łukasza
iTurek.net
REKLAMA
.

Dzisiaj, tj. 21 października turkowianie walczą o lepsze życie Łukasza Podgórskiego. Chłopak cierpi na zanik mięśni i aby mógł lepiej funkcjonować potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.
Właśnie dlatego na krytej pływalni w Turku zorganizowano Nocny Maraton Pływacki. Od godziny 22.00 do 3.00 każdy chętny może wspomóc Łukasza i przy okazji aktywnie spędzić czas. Warunkiem wzięcia udziału w inicjatywie była wpłata 10zł do skarbonki.

Już przy wejściu na wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w inicjatywie czekają pyszne ciasta, pochodzące z turkowskich szkół i przedszkoli. Na osłodę rozdawane są również cukierki. W akcji rzecz jasna biorą udział wolontariusze. Mierzą oni przepłynięte przez uczestników długości basenu i wspierają pływaków. Należy nadmienić, że to właśnie Centrum Wolontariatu zgłosiło Łukasza, jako chłopca który potrzebuje otwartości ludzkich serc.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.