Zagrali w piłkę nożną dla małej Amelki
iTurek.net
24 Październik, 2016 - 13:34

Coraz więcej niewinnych, małych dzieci choruje na nowotwory. Maluchy potrzebujące pomocy są również obok nas. Jednym z nich jest 2,5- letnia Amelka, która jest grzeczną i mądrą dziewczynką. To właśnie dla niej odbył się wczorajszy turniej.

Zagrali w piłkę nożną dla małej Amelki
iTurek.net
REKLAMA
.

Liczba drużyn które zgłosiły się do turnieju piłki nożnej przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Aż 13 zespołów z terenu całego powiatu wykazało chęć pomocy potrzebującej dziewczynce. Konieczne było rozegranie meczów na dwóch boiskach- w Słodkowie oraz Cisewiu. Zawodnicy walczyli ze sobą nie o zwycięstwo, ale o zdrowie małej Amelki chorującej na nowotwór nadnercza. Każda drużyna wpłaciła na ten szczytny cel 200 zł. Oprócz tego znalazło się wiele instytucji i osób indywidualnych, które przekazały środki na leczenie głośno o sobie nie wspominając.


Całość dopełniła loteria fantowa, w której można było zdobyć wiele ciekawych przedmiotów.


Jak mówił jeden z głównych organizatorów Andrzej Wojtkowiak to nie były Mistrzostwa Świata. To turniej w którym walczono o zdrowie Amelki. Właśnie dlatego zawodnicy grali zgodnie z zasadami fair play wspaniale się przy tym bawiąc.


Organizatorami tej wyjątkowej inicjatywy byli Lokalne Porozumienie Samorządowe z Turku oraz Stowarzyszenie „Edukacja kultura i sport” w Słodkowie.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.