Cukrzyca i rak idą w parze
Niepelnosprawni.pl
13 Lipiec, 2016 - 10:09

Osoby chore na cukrzycę są bardziej narażone również na niektóre nowotwory, a czasami są one wykrywane wkrótce po jej zdiagnozowaniu – ostrzega pismo Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego (ASC) „Cancer”.

Cukrzyca i rak idą w parze
Niepelnosprawni.pl
REKLAMA
.

Dr Iliana Lega z Uniwersytetu Toronto (Kanada) twierdzi, że wskazuje na to analiza danych dotyczących stanu zdrowia ponad miliona osób dorosłych. Z analizy wynika, że wraz z wykryciem cukrzycy ryzyko zachorowania na nowotwór, np. na raka jelita grubego, jest o 1,23 razy większe w okresie najbliższych 10 lat.

U niektórych chorych nowotwór wykrywa się w ciągu zaledwie trzech miesięcy od momentu zdiagnozowania cukrzycy. Nie jest to jednak związane z tak szybkim rozwojem choroby nowotworowej. Wynika to raczej z tego, że po wykryciu cukrzycy pacjenci są częściej badani i przy okazji wykrywa się u nich raka, który rozwijał się od lat.

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.