Turek Online

 
 
 
 

Ankieta

Turek miastem bez barier?
Tak
64%
Nie
27%
Nie wiem
9%
Razem głosów: 110

Pogoda

Od czerwca można więcej dorobić do renty

Od 1 czerwca br. emeryci i renciści mogą dorobić w miesiącu o 80 zł brutto więcej, nie ryzykując zmniejszenia świadczeń.

Od czerwca można więcej dorobić do renty
Niepelnosprawni.pl

Przypominamy, że renta z tytułu niezdolności do pracy i emerytura ulegają zmniejszeniu wtedy, gdy pobierający ją osiąga przychód, którego kwota przekracza 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, co ogłasza prezes Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Zawieszenie renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinnej i emerytury następuje zaś, gdy przychód przekroczy 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

W przypadku renty socjalnej zawieszenie następuje natomiast już po przekroczeniu 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

 

Więcej w Portalu Niepelnosprawni.pl

Niepelnosprawni.pl

Podobne Artykuły

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
 
 
©    2017    Grupa EmediaWeb   Wszystkie prawa zastrzeżone
Ralizacja T.M