Umowy okresowe nie dłużej niż na 33 miesiące
Niepelnosprawni.pl
22 luty, 2016 - 15:11

Od 22 lutego 2016 r. jeden pracodawca będzie mógł zawrzeć z tym samym pracownikiem maksymalnie trzy umowy na czas określony, które będą mogły trwać nie dłużej niż 33 miesiące. Zmiany w Kodeksie pracy nie są bez znaczenia dla zatrudniających osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Umowy okresowe nie dłużej niż na 33 miesiące
Niepelnosprawni.pl
REKLAMA
.

- Napływa do mnie wiele zgłoszeń od pracodawców prowadzących firmy o statusie zakładu pracy chronionej (zpchr) – mówi Edyta Sieradzka, wiceprezes Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON). – Obecnie często zdarza się, że ich pracownicy z niepełnosprawnością tracą status osoby niepełnosprawnej, np. obecnie mają wydane orzeczenia na czas określony ze stopniem umiarkowanym, dostarczają kolejne orzeczenie, ale już wskazujące na stopień lekki lub w ogóle nie zostają zaliczeni do żadnego ze stopni niepełnosprawności. To jest dla pracodawców duży problem, gdyż boją się, iż przez zmianę przepisów Kodeksu pracy oraz niestety w szczególności procedury związanej z orzecznictwem osób niepełnosprawnych będą musieli utracić status zpchr, ponieważ nie utrzymają odpowiednich wskaźników wskazanych w art. 28 Ustawy o rehabilitacji – dodaje.

 

Pozostała część artykułu dostępna jest w Portalu Niepelnosprawni.pl  

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.